konec FK Ústí nad Labem – MFK Chrudim
0:3
(0:0)
Komentuje: Jakub Ticha
 
Za chrudimskou brankou pokračují hlasité oslavy s fanoušky. I ústecké hráče nakonec vyprovází potlesk, to je ovšem asi jediné, co je v této chvíli může hřát.
Výsledek 0:3 je pro svěřence Martina Haška hodně krutý, ale koncovka je zkrátka obrovskou jarní bolestí Ústí nad Labem. Skóre mohl v první půli otevřít David Černý, ovšem jeho pokus zastavilo břevno. První trefy se tak dočkala Chrudim, domácí museli následně otevřít hru, jejich příležitosti však zůstaly nevyužité, naopak Východočeši postupně využili dvou brejků.

Z Ústí nad Labem je to pro dnešek vše.
 
Chrudimští míří poděkovat za svou branku skupince zhruba deseti fanoušků, kteří si s nimi náležitě užívají klíčovou výhru. Naopak Ústečtí se trousí ze hřiště jako těla bez duše. Přesto ale míří pod kotel Armů poděkovat domácím fanouškům, kteří fandili až do posledních sekund.
 
Chrudim slaví, hráči i realizační tým se objímají, touto výhrou se totiž definitivně zachraňuje ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.
Naopak Ústečtí bezmocně popadali na trávník, jejich záchranářské naděje se v současné chvíli podobají spíše utopii. Arma musí bezpodmínečně zvítězit v Opavě i doma s Třincem, ten navíc nesmí zvítězit ve středu proti Vyškovu.
 
90+3
Konec zápasu.
 
90+1
Arma už je se svým osudem smířená. I jindy energický Martin Hašek už jen u postranní čáry zasmušile sleduje zmar bárky, která se pomalu, ale jistě potápí.
 
90
Nad rámec řádné hrací doby se budou hrát tři minuty.
 
89
Od Ústí se v klíčovém mači odvrátila i Štěstěna. Neúnavný Ogiomade poslal do vápna další brilantní centr, který na zadní tyči usměrnil Jakub Emmer. Radost mu ovšem neskutečným reflexem sebral Jiří Floder, jenž na brankové čáře vyškrábl míč mimo!
 
88
Chrudim naposledy střídá. Ze hry odchází Martin Šejvl, nahrazuje ho Petr Drahoš.
 
87
Chrudim právě vstřelila branku! Vzápětí je ovšem PETR JULIŠ hrdinou a do statistik se zapisuje v daleko pozitivnějším duchu. Tentokrát už bylo s průnikovou přihrávkou do riskující ústecké obrany vše v pořádku a chrudimský teenager postupoval od půlící čáry zcela sám na ústeckou branku. Jeho první střelu ještě bravurně zneškodnil Plachý, jenže na dorážku už neměl nárok. Chrudim tak vede 3:0 a definitivně míří k záchraně.
 
85
Zcela zbytečnou žlutou kartu vidí hostující Petr Juliš. Ten sice postupoval sám na Plachého, jenže přihrávku dostal do jasného ofsajdu. I přes hvizd rozhodčího ovšem ještě zakončil do Plachého, za což přišel zasloužený trest.
 
84
Ústí prostě není přáno. Do vápna se s míčem probil Jakub Emmer, jeho střílenou přihrávku ovšem těsně před Krobotem lapil na malém vápně Floder.
 
80
Kapitánskou pásku po Kesnerovi přebral Jan Řezníček
 
80
Chrudim střídá. Ze hřiště odchází kapitán Ondřej Kesner, nahrazuje ho Petr Průcha.
 
80
Možná jedno z posledních utkání Army ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE sleduje 875 diváků.
 
78
Chrudim se ze zmíněné standardky málem dočkala definitivní pojistky. Václav Míka zamířil hlavou jen těsně mimo domácí svatyně.
 
77
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem:
ze hřiště odchází Adam Čičovský, přichází Jiří Miskovič. Ještě předtím ovšem přichází na řadu další ústecké střídání. Ze hry odchází Adam Čičovský, jehož nahradí Jiří Miskovič.
 
77
Další tvrdý zákrok bílomodrých, tentokrát bez karetního trestu, znamená dobrou standardní situaci pro Chrudim.
 
75
Žlutou kartu vidí domácí kapitán Marek Strada. Ten musel zastavit rodící se brejk hostů stažením jednoho z Chrudimských poté, co míč ztratil viditelně unavený Adam Čičovský. Mladý ústecký talent navíc zůstává ležet na zemi a signalizuje, že ho postihla křeč. Ústí tak pokračuje v devíti mužích v poli.
 
74
Snaha Ústí je spíše platonická. Kombinace kolem vápna úspěch nepřináší, slabé centry bez problému odvrací chrudimská obrana.
 
71
Severočechům to vepředu zkrátka skřípe. Nadějnou akci zazdil Petr Kurka, jehož centr skončil daleko v zemi nikoho.
 
70
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem:
ze hřiště odchází Ilja Tymošenko, přichází Adam Uličný.
 
69
Ústí už hraje na maximální riziko a Chrudim se dostává k čím dál tím častějším brejkům. Zcela sám tentokrát postupoval Petr Juliš, jehož ovšem ještě stihla domácí obrana dostihnout, hostující hráč se totiž rozhodl místo zakončení ještě hledat dobíhajícího Závišku, což nebyl správný tah.
 
67
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Martin Šplíchal, přichází Michal Vrána.
ze hřiště odchází Filip Firbacher, přichází Petr Juliš.
 
67
Tymoshenko se vrací do hry, stále se ovšem drží za rameno.
 
67
Další akce Chrudimi, opět kolmice do riskující a otevřené obrany! Tentokrát ale Ústí zachraňuje zdvižený praporek pomezního sudího.
 
64
Tymoshenko zůstává ležet na zemi, vypadá to na zraněné rameno. O ukrajinského hráče pečují domácí lékaři
 
63
Chrudim právě vstřelila branku! Otevřená hra nahoru dolu se domácím nevyplácí. Z levé strany předvedl parádní akci FILIP FIRBACHER, který obešel Bohumila Hudce. Ten ho sice napoprvé dokázal zablokovat, jenže na tuto střelu reagoval i Plachý. Míč se odrazil zpět na kopačky chrudimského hráče, který do odkryté klece pohodlně zdvojnásobil chrudimské vedení.
 
62
A zase Záviška! Výborný zákrok si ovšem připsal Jan Plachý
 
60
Také Krobot se zatím ukazuje jako dobrý žolík, jenže Ústí má i trochu smůly. Perfektní a prudký přízemní centr poslal do vápna zprava Ogiomade, jeho výzva našla na zadní tyči právě nového muže v ústeckém dresu, jenže Krobotovi se zamotal míč pod nohy a slabou střelu nakonec přikryl Floder.
 
57
Úvodní branka otevřela útočná stavidla, na vysoký pas za obranu si naběhl opět Záviška, který je zatím u všeho podstatného, jeho centr byl ale sražený na rohový kop. Po něm se píská útočný faul Míky.
 
55
Právě Krobot mohl být hned hrdinou, s míčem na kopačkách se dostal až do pokutového území, kde sice neustál souboj s obranou Chrudimi, i v pádu ale zvládl poslat míč zhruba na hranici penaltového puntíku. Tam ovšem nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a obrana Východočechů odklidila míč do bezpečí
 
54
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem:
ze hřiště odchází Josef Švanda, přichází Ladislav Krobot. Domácí trenér Martin Hašek okamžitě reaguje ofenzivním střídáním. Ze hřiště odchází obránce Josef Švanda, nahrazuje ho útočník Ladislav Krobot.
 
53
Chrudim právě vstřelila branku! Hosté se v záchranářské bitvě dostávají do vedení. Přetažený centr z pravé strany, propadl k úplně nehlídanému hráči, no a MARTIN ŠPLÍHAL měl na zadní tyči čas si míč ještě zpracovat, i přes maximální snahu vybíhajícího Plachého ho pak pohodlně poslal do sítě. Domácí ještě reklamovali ofsajd, ale branka platí.
 
50
Donát už je na nohou, pokračuje se ve hře
 
49
Trochu kostrbatou akci Ústí nakonec nezakončil Ogiomade, jemuž na poslední chvíli ukopl míč jeden z hostujících obránců. V zárodku celé akce upadl v souboji s domácím Švandou Donát, který nyní zůstává na zemi v péči lékaře
 
48
První šanci má za sebou také Chrudim, po levé straně zatáhl balón Šplíchal, celou akci nakonec zakončoval střídající Záviška, ovšem jeho tečovaný projektil sebral do rukavic Plachý
 
46
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Vojtěch Řezníček, přichází Jan Záviška.
 
46
Ústí začalo průnikovou přihrávkou za obranu, u kolmice Adama Čičovského byl ale nejrychleji brankář Chrudimi Jiří Floder, který odkopl míč před dobíhajícím Jakubem Emmerem
 
46
Začal druhý poločas.
 
45
Druhý poločas začne přibližně v 18:06.
 
45+1
Petr Kurka se dostal v závěru k centru z levé strany, ale jeho přihrávku lapil gólman Floder.
 
45
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
 
43
Těsně před vypršením prvního dějství se domácí záložník Amadin Marvis Ogiomade dostal k centru, ale jeho dlouhá přihdrávka skončila jen v náručí brankáře hostů Flodera.
 
42
Marek Strada fauloval na polovině hřiště, ale rozhodčí žlutý kartónek z kapsy nevytáhl.
 
40
Pokus domácí Army o útok zhatila špatná přihrávka na Černého.
 
39
Tlak Chrudimi sílil, když se útočník Martin Šplíchal dostal k zakončení, jenže jeho pokus netrefil zařízení.
 
37
Hosté měli k dispozici další rohový kop, ten ale obránce Hudec odvrátil mimo ohrožený prostor.
 
36
K centru do pokutového území se nedostal žádný z hráčů Chrudimi.
 
36
Z následného kontru pálil Filip Firbacher jen do brankáře Plachého, následovat bude po zásahu obránce rohový kop.
 
35
Amadin Marvis Ogiomade oklamal protiháče, pak ale jen centroval do území nikoho.
 
34
Chrudim s vypětím odvrátila centr z pravé strany hřiště, následnou střelu po zemi pak bezpečně chytil Floder.
 
33
Arma se drží dvě minuty na míči, ale přímé ohrožení branky z toho nebylo.
 
30
Petr Kurka zatáhl míč k vpánu, pak ho předal Amadinu Marvisi Ogiomademu, ten ale z podobného místa jako Černý jen přestřelil zařízení.
 
30
Po standartní situaci musel zasahovat brankář Plachý, ten chytl održený balón do svých rukavic.
 
30
Hosté budou mít po faulu domácích standartní situaci z poloviny hřiště.
 
29
Žlutá karta pro tým FK Ústí nad Labem (Josef Švanda). Obránce domácích obdržel žlutý kartónek za potažení za dres.
 
28
Po delší době měl divák důvod vstát ze sedačky. Jenže rychlý předchod do útoku Chrudimi skončil jenom faulem na obránce Army Tymošenka.
 
Domácí útok končí nezdarem, Ústí se dožaduje rohového kopu, jenže brankář Floder zachytil míč ještě před čarou.
 
23
Hra byla kvůli ošetření hráče ve středu pole přerušena, rozhodčí ukazuje, že čas, po který se nehrálo, nastaví.
 
20
Po rychlém útoku domácího týmu pálil z hranice velkého pásma na vzdálenější tyč Černý, ale trefil jenom břevno. Z následné dorážky našel Švanda jenom boční síť.
 
19
Centr Chrudimi z levé strany odvrátil obránce Josef Švanda rychlým zásahem do autu.
 
17
Sledujeme hlužší pasáž, oba týmy několikrát ztratily držení míče.
 
15
Hosté se ale ani po tomto rohu nedostali do pořádné šance. Míč totiž skončil v rukavicích gólmana Plachého, který jej sebral ze země.
 
14
Chrudim byla za svou aktivitu odměněna dalším rohovým kopem.
 
12
Chrudim má optickou převahu a nyní kombinuje na polovině domácího týmu.
 
10
Chrudim se dostala ke střele z hranice velkého vápna, ta ale minula branku brankáře Plachého. Na míč jde Arma.
 
9
Slibně rozjetou útočnou akcí hostů z Chrudimi zastavil zdvižený praporek asistenta.
 
8
Emmer zbytečně fauloval na polovině hřiště a rozhodci ho zatím jen ústně napomíná.
 
6
Vzrušení teď bylo předčasné, rohový kop byl zakončen jen nepřesnou hlavičkou.
 
5
Akce Chrudimi byla zpomalena jen za cenu rohového kopu.
 
4
Po ztrátě míče domácích se Chrudim dostala před velké vápno, ale ke střele se po zásahu obránce Hudce nedostala.
 
2
Arma rozvíjí útočnou akci poblíž pokutoveho území soupeře, ale přes srdnatou obranu se do velkého čtverce nedostala.
 
1
Utkání právě začalo.
 
Úvodní sestavy:

FK Ústí nad Labem: J. Plachý – Hudec, Jiránek, D. Černý, Strada – Ogiomade, Emmer, Kurka, Čičovský – Tymošenko, Švanda.
Náhradníci: Němec – Uličný, Krobot, Miskovič, A. Černý, Pražák, Gedeon.
Trenér: Hašek Martin

MFK Chrudim: Floder – Šejvl, Kesner, Jan Řezníček, Voj. Řezníček – M. Šplíchal, Sokol, Firbacher, Míka – Koželuh, Donát.
Náhradníci: Ordelt – Záviška, Průcha, Drahoš, Kejř, P. Juliš, Vrána.
Trenér: Kronďák Radek

Rozhodčí: BATÍK Tomáš – KOTALÍK Petr, DOHNÁLEK Jan.
 
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z druhé nejvyšší fotbalové soutěže v Česku. V sobotu 7. května se na Městském stadionu Masarykova v Ústí nad Labem střetnou týmy FK Ústí nad Labem a MFK Chrudim. Půjde o souboj manšaftů z druhé poloviny tabulky. Domácí momentálně okupují předposlední, patnáctou, příčku a hosté z Chrudimi jsou s šestibodovým náskokem třináctí. Oba celky potřebují výhru jako sůl, souboj o veledůležité tři body startuje v 17:00.
 
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.