1:0
(1:0)
Komentuje: Tomáš Chalupa

To je z mé strany pro dnešek všechno, hezký zbytek soboty a také víkendu přeje Tomáš Chalupa.

Je za námi nervy drásající duel třetího kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém Opava poráží hostující Vyškov 1:0. Slezané byli v prvním poločase jasně lepším celkem, svou převahu ovšem dokázali vyjádřit pouze brankou Lukáše Holíka. Ta se nakonec ukázala býti vítěznou. Ve druhém poločase se sice domácí o výsledek museli bát, hubenou výhru se jim ale nakonec vydřít podařilo. Slezský FC tak má po třech kolech v tabulce čtyři body, Vyškov zůstává na jednom bodíku.

90+3

90+2
Didiba faulován ve středu hřiště.

90+1
Střídající Kanakimana odcentroval jen za branku Digani, tohle už by si Opava měla pohlídat.

90
Hlavní rozhodčí zápas nastavuje o tři minuty.

90
Opava se ubránila, míč je z pohledu domácích v bezpečí.

89
Ten byl rozehrán nakrátko, Opava ale o míč přišla. Na druhé straně naopak rozehrává roh Vyškov.

88
Opava bude kopat roh.

88
Teď mohli pro změnu rozhodnout domácí! Pikul zatáhl po pravé straně míč do vápna a centroval na Večerku, jehož zakončení na poslední chvíli blokují stopeři Vyškova!

86
Opavští nyní drží míč daleko od své svatyně, což jim v tuto chvíli úplně stačí.

85
Při Opavě nyní stáli všichni svatí! Velký závar ve svém vápně dokázali odvrátit alespoň na roh, ze kterého Vyškovští hlavičkují nad!

83
Putyera nyní sváděl souboj s Davidem Jamborem, nakonec je mu pískán poměrně přísný faul.

Dnešní utkání sleduje 1141 diváků.

81
A nový muž byl hned v akci, když si naskakoval neúspěšně na centr z pravé strany. Zakončoval tak nakonec až Němeček, jeho rána ale gólem skončit nemohla.

80
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Ladislav Hanuš, přichází Bienvenue Kanakimana.

79
Střídání v týmu Opavy. Holíka nahrazuje Večerka, Helešice Putyera.

78
Útočné snažení hostujícího celku končí útočným faulem ve vápně Opavy. Následně ještě navíc Ondřej Vintr zbytečně strčil do jednoho z borců ve žlutomodrém a vidí žlutou kartu.

76
Helešic se nakonec odhodlal k takovému střílenému centru, který se ovšem u jeho spoluhráčů s pochopením nesetkal.

75
V těsné blízkosti vápna Vyškova byl faulován Lukáš Holík, Slezané mají velkou šanci přidat uklidňující druhou branku.

73
A z něj málem udeřilo! Na centr si naběhl vysoký Fofana a míč líznul jen těsně vedle Digaňovy svatyně! Velká šance Vyškova.

72
Ondřej Vintr míč napálil jen do dvoučlenné opavské zdi a míč letí na roh.

71
Zajímavá situace před vápnem Opavy. Klesa se probíjel směrem do vápna a těsně před ním jej nedovoleně zastavil Hnaníček, za což vidí žlutou kartu.

70
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Denis Kramář, přichází Bartosz Pikul.

70
Tentokrát vznikl v opavském vápně menší závar, nakonec ale pro žlutomodré všechno dopadlo dobře.

69
SFC odvrací na další roh ze stejné strany.

68
Vyškov nakonec vybojoval dokonce roh.

68
V akci pravá strana Vyškova, Slezané nyní budou muset bránit autové vhazování v blízkosti rohového praporku.

67
Nadějně rozjetou akci Opavy zastavuje těsný ofsajd Helešice.

66
Chris Tiéhi je na půlce faulován, u míče jsou domácí.

64
Na zemi zůstal nyní ležet David Němeček a Opava zakopává do autu. Hráč Vyškova ale bude v pořádku.

63
Ten už hosté odvrací bez potíží.

62
Krásný fotbalový moment! Holík rozehrál míč po zemi na volného Tiéhiho, který se odhodlal ke střele z rohu vápna. Šustr jeho projektil mířící do šibenice vytěsnil na další roh!

61
Z předchozího rohu Vyškova byla jen žlutá karta, stejnou příležitost mají nyní domácí.

60
Žlutou kartu dostává Pavol Ilko (MFK Vyškov).

60
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Marek Vintr, přichází Ondřej Vintr.

59
Po delší době v akci i Vyškov, centr směřující na Vintra odvrací na poslední chvíli na roh Hnaníček.

59
Ani z rohu se Opava prosadit nedokázala, Helešic se navíc ocitl v ofsajdu.

58
Z ní Opava vytěžila roh.

57
Helešic na ose hřiště faulován, Slezský FC má k dispozici standartku.

57
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Denis Darmovzal, přichází Jan Kadlec.

56
Filip Štěpánek nyní obětavě vypíchl opavskou přihrávkou, což se mu tak trochu vymstilo. Nechtěně byl totiž kopačkou při svém skluzu trefen do hlavy.

54
Marek Vintr na půlce doslova zkosil jednoho z Opavských a vidí žlutou kartu.

53
Ten rozehrál Michal Klesa, našel ale jen hlavu jednoho z Opavských.

52
Domácí stoper Matěj Helebrand zbytečně sestřelil Marka Vintra. Hosté mají k dispozici přímý volný kop ze zhruba pětatřiceti metrů.

52
Šustr sbírá i další centr Opavských.

51
Jenže brankář hostí míč jen nakopl na střídajícího Simra, kterého rychle odzbrojuje domácí defenziva.

51
Helebrandův vysoký míč sbírá Šustr, útočit může Vyškov.

50
Helebrand byl na půlce faulován, domácí znovu u míče.

48
V úvodu druhé půle to mohlo brzy být 2:0! Aktivní Celba hlavou sklepl míč na volného Helešice. Ten vyslal z nějakých třinácti metrů zajímavý projektil, který ovšem skončil těsně vedle levé tyče Šustrovy svatyně!

48
Helebrand si s Kramářem na útočné půlce nerozuměl. Jenže hosté vzápětí míč odevzdávají.

47
Holík byl na levé straně zastaven nedovoleně.

46
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Tomáš Cabadaj, přichází Pavel Simr.

46

Je za námi první poločas duelu mezi Opavou a Vyškovem, po kterém vede domácí Slezský FC 1:0. Nutno říci, že zaslouženě. Slezané byli mnohem více na míči, ztroskotávali ovšem na pozorné obraně borců v bílých dresech. Na tu našel recept až Lukáš Holík, který ve 32. minutě otevřel skóre zápasu. Srovnat mohli Vyškovští v samotném závěru první půle, Klesa ale míč do poloodkryté branky uklidit nedokázal.

45

45+1
Po odkopu od Šustrovy branky zřejmě bude konec první půle.

45
V závěru první půle se hosté trochu osmělili, Opavští nyní zřejmě budou hlavně chtít poločas v pohodě dohrát.

44
Obrovská šance Vyškova na vyrovnání! Jeden z útočníků se na levé straně opavského vápna probil přes dva obránce a nepříjemně vystřelil. Jeho jedovku vytáhl Digaňa jen k volnému Klesovi, tomu ale dobře zmenšil úhel Hnaníček a zkušený záložník míč poslal jen do boční sítě!

42
Tvrdě nyní inkasoval i sám Didiba, tentokrát se to ovšem obejde bez karty.

41
Didiba na půlce sestřelil jednoho z borců v bílém a vidí žlutou kartu.

40
Vyškov se na chvíli dostal na půlku Opavy, vymyslet ovšem dokázal pouze útočný faul.

38
Po kombinaci Opavy na levé straně se o uvolnění přes Fofanu snažil Kramář. Po kontaktu se zadákem Vyškova se sice sesunul k zemi, o faul se ale nejednalo.

36
Domácí fanoušci si nyní žádají druhou branku v síti Vyškova, obléhání jejich miláčků pokračuje i po vedoucím gólu.

35
Joss Didiba se ze středu hřiště snažil rozehrát na rozběhnutého Celbu, míč byl ale o něco delší, než by opavský zadák potřeboval.

34
David Jambor vidí za svůj faul uprostřed hřiště žlutý kartonek.

33
Vyškovští hru nyní zřejmě budou muset alespoň trochu otevřít. To může být voda na opavský mlýn.

32
Opava právě vstřelila branku!

Opavští se konečně a hlavně zaslouženě dočkali! Celba na pravé straně vybojoval zdánlivě ztracený míč a namířil si to rovnou směrem do vápna. V něm našel volného LUKÁŠE HOLÍKA a ten ranou na zadní tyč Šustrovi nedal šanci.

30
Dalo by se říci, že sledujeme stále jeden a ten stejný obrázek. Slezané se marně snaží o dobytí pozorné vyškovské obrany. A když už se hosté k míči dostanou, vzápětí o něj rychle přijdou.

29
Vyškovští si ještě větší šanci nevytvořili, poctivá defenziva jim ale zatím stačí.

27
Po delší době viděli domácí fanoušci zajímavou příležitost! Helebrand rozjel kombinaci středem hřiště. Helešic následně z první přiklepával rozběhnutému Kramářovi, kterému k míči na hranici vápna chyběl zhruba metr. Šustr byl ale rychlejší.

25
Opavští se po něm dostali ke střele, ta ovšem mířila vysoko nad. Domácí fanoušci se ještě dožadovali penalty po ataku na Chrise Tiéhiho, hlavní rozhodčí Černý ale nepíská.

25
Ze standartky sice nebezpečí pro Šustra nehrozilo, Opavští nicméně vybojovali roh.

24
Fofana zastavuje Kramáře šlapákem, Opava má k dispozici standartku z úctyhodné vzdálenosti.

23
Hostující celek se na pravé straně dostal k zajímavé akci. Na jejím konci centroval zajímavě Pavol Ilko, domácí stopeři ale ve vápně kralovali.

21
Opavští zakládají další postupný útok. Než jsem zprávu stačil dopsat, k dlouhému pasu se odhodlal Didiba. Jenže jeho pobídka končí pouze v autu.

19
Jiří Janoščin sice na levé straně oslovil Kramáře přesně, mladý útočník SFC byl ovšem v ofsajdu.

18
Podobně na druhé straně hřiště dopadl i Denis Kramář. Odkopávat tak bude od své branky Šustr.

17
Nyní se hosté snažili o přenesení hry z levé na pravou stranu, míč na Michala Klesu byl ale příliš dlouhý.

16
Až teď o sobě dali vědět i borci v bílém. Dlouhý nákop z obrany na Němečka ale dokázal Tiéhi odvrátit alespoň na aut.

15
Slezský FC je zatím mnohem více na míči, Opavští jsou aktuálně znovu na dostřel Šustrově svatyni.

13
Zkušeného Klesu na pravé straně odzbrojil Janoščin. Hosté se zatím k ohrožení Digaňovy branky nedostávají.

11
Tiéhi na levé straně rozběhl aktivního Kramáře. Ten míč potáhl směrem k rohovému praporku a následně se tlačil směrem do vápna. Jenže jeho centr byl hodně nepřesný a končí jen za brankovou čarou.

9
Výsledkem opavského snažení byl centr Celby, ten ale končí jen v Šustrových rukavicích.

9
Slezané nyní mají míč ve své moci a snaží se prolomit obrannou hráz Vyškova.

8
O chvíli později jsou Vyškovští nachytáni v ofsajdu.

7
Na druhé straně se už do úniku dostával Němeček, toho ale na poslední chvíli zastavil Helebrand.

6
První vážnější situace před Šustrem! Didiba našel klasickou uličkou rozběhnutého Kramáře. Ten míč zatáhl do vápna a centroval. Bohužel pro Opavu se ale od Fofany dostal míč až k Šustrovi, který míč nadvakrát zkrotil.

5
Nakonec zvolil rozehrávku na hranici vápna, kde míč prodlužoval jeden z jeho spoluhráčů. Míč ale končí v zámezí, máván byl navíc ofsajd.

4
Hnaníček v osobním souboji fauloval Marka Vintra. Vyškov má k dispozici standartku ze zhruba čtyřiceti metrů. Rozehrávat ji bude Němeček.

3
Poprvé o sobě dali vědět také hosté z Vyškova. David Jambor se ze středového kruhu snažil vymyslet zajímavou průnikovou přihrávku, tu ale zachytil Hnaníček.

2
Žlutomodří si nyní neporozuměli na pravé straně a Helebrandova přihrávka končí v autu.

1
Slezané se ihned tlačí kupředu. Na polovině soupeře vybojovali v blízkosti rohového praporku aut, do vážnější šance se ale nedostali. Nyní rozehrávají na vlastní půlce.

1

Obě mužstva už nám nastupují na hřiště. Domácí zvolili klasickou žlutomodrou kombinaci, Vyškov se představí v bílé.

SFC Opava: Digaňa – Celba, Helebrand, Hnaníček (C), Janoščín – Didiba, Tiéhi – Helešic, Lukáš Holík, Darmovzal – Kramář.
Náhradníci: Lasák – Smékal, Pikul, Gorčica, Večerka, Kadlec.

MFK Vyškov: Šustr – Štěpánek, Fofana, Hanuš, Ilko – Cabadaj, M. Vintr – Srubek, Klesa (C), David Jambor – Němeček.
Náhradníci: Spurný – Simr, Kanakimana, Langer, Dan Jambor, O. Vintr, Todorić.

Rozhodčí: Černý – Melichar, Lakomý.

Domácí Opava má zatím na kontě také jeden bodík. Slezané jich přitom klidně mohli mít šest. Jenže v domácím prostředí inkasovali s Vlašimí v poslední minutě a museli se z úvodního kola spokojit s bodem za remízu 3:3. Dobře rozehraný měla družina kouče Westa i zápas v Brně. Slezany poslal do vedení z penalty Helešic, Zbrojovka ovšem ve druhém poločase dokázala duel dvou exligistů otočit na svou stranu a nakonec ji Pavel Zavadil gólem z penalty vystřelil výhru 2:1. Opavští tak nutně potřebují zabrat.

Fotbalisté Vyškova jsou nováčkem letošního druholigového ročníku. V úvodních dvou kolech soutěže se jim podařilo urvat jeden bodík. Nejprve padli na půdě pražské Dukly, v drnovickém azylu se jim už vedlo o něco lépe. Svěřencům trenéra Jana Trousila se totiž podařilo obrat o body po výsledku 1:1 Líšeň. Podobný výsledek by jistě Vyškovští uvítali i v Opavě. "Čeká nás další obrovsky těžký soupeř," podotkl Trousil pro oficiální klubový web.

Hezkou sobotu z Opavy, kde je na programu duel třetího kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Domácí Opava v něm vyzve druholigového nováčka z Vyškova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.