konec FC Vysočina Jihlava – SK Líšeň 2019
1:1
(1:0)
Komentuje: Jaroslav Wollmann

Hosté byli ve druhém poločase aktivnějším celkem a po zásluze se dočkali vyrovnání. Po hodině hry se prosadil Marek Szotkowski. Oba celky poté měly ještě šance na rozhodnutí, ale neurodilo se.

4. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Oba celky si do tabulky přípíšou po jednom bodu. Pro Vysočinu jde o první letošní bod. Hosté mají na svém kontě již osm bodů.

90+3

90+3
Žlutou kartu dostává Daniel Horák (FC Vysočina Jihlava).

90+1
Před nabíhajícím Minaříkem sebral míč Číž.

90+1
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Václav Minařík.

90
Druhý poločas bude o tři minuty delší.

89
Matúš Lacko dostal na hranici vápna míč a vystřelil. S jeho pokusem však Veselý neměl problémy.

88
Luis Arroyo posílal z pravé strany míč do vápna, ale pro Matúše Lacka bl míč příliš vysoký.

86
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Filip Vedral, přichází Justin Araujo-Wilson.

86
Gólman domácích nyní drží naděje Vysočiny, když Patrik Demeter využil sražení dvou hráčů Jihlavy a byl sám před Čížem, ten se však překonat nenechal.

85
Z levé strany posílal centr do vápna Tomáš Smejkal, našel sice Luise Arroya, ale tomu míč při zakončení překážel.

84
Filip Vedral byl sestřelen ze vzduchu, hlavní rozhodčí odpískal faul.

Dnešní utkání sleduje 849 diváků.

82
Miroslav Tureček se ve vápně soupeře provinil faulem.

82
Do zakončení se dostával Lukáš Červ, ale jeho pokus gólman Veselý chytá.

81
Z pravé strany rozehrál rohový kop Tomáš Smejkal, ale obrana hostí byla pozorná.

80
Tomáš Smejkal oslovil na levé straně MIroslava Turečka, který sice prostřelil Veselého, ale ten tačil ještě nohou vyrazit na roh.

80
Lumír Číž se snažil nákopem oslovit Filipa Vedrala, ale ten se přes obránce neprosadil.

79
Z levé strany rozehráli hosté rohový kop, gólman Lumír Číž jej vyboxoval do bezpečí.

78
Luis Arroyo posílal z pravé strany centr do vápna, ale své poluhráče nenašel.

76
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází David Krška.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Marek Szotkowski, přichází Patrik Demeter.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jaroslav Peřina, přichází Luis Arroyo.

74
Z levé strany rozehrál rohový kop Tomáš Smejkal, ale obrana hostí byla pozorná a vytlačila domácí na jejich polovinu.

73
Matúš Lacko se dostal na hranici vápna k odraženému míči, ale poslal jej vysoko nad.

72
Centr Tomáše Smejkala nebyl přesný, takže se hosté v pohodě ubránili.

71
Hosté se na své polovině provinili faulem, takže po delší době může Vysočina ohrozit branku Líšně.

69
Hosté rozehráli rohový kop z levé strany, ale provinili se útočným faulem. U míče tak bude Vysočina.

68
O nůžky se ve vápně pokusil Jan Silný, je z toho rohový kop pro hosty.

66
Domácí měli nyní štěstí, že gólman Lumír Číž měl k míči blíže než Jan Silný.

65
Lumíru Čížovi se nepovedl odkop a málem z toho byla šance pro hosty.

64
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Adam Ritter, přichází Miroslav Tureček.

64
Z větší vzdálenosti poslal pozdrav MIchal Bednář, ale gólman Lumír Číž nemusel zasahovat.

62
Domácí založili rychlou akci na jejím konci byl Jaroslav Peřina, který se přes Michala Jeřábka nedokázal prosadit.

60
Líšeň právě vstřelila branku!
Hosté rozehráli rohový kop z pravé strany, míč propadl do vápna, kde sice první střelu dokázal Číž vyrazit, ale na dorážku MARKA SZOTKOWSKÉHO neměl nárok.

58
Štefánek se z pozice stopera vysunul dopředu, dostal se i do zakončení, ale s jeho pokusem neměl Vlastimil Veselý problém.

57
Hosté jsou nyní aktivnějším týmem.

57
Do bezpečí pro domácí barvy poslal míč Robert Štefánek.

56
Hosté se přesunuli na svou útočnou polovinu, navíc se domácí provinili faulem.

54
Stejný prohřešek i na opačné straně, míč pošle do hry Lumír Číž.

53
Útočná akce domácích je zastavena neb se Vysočina ocitla v ofsajdu.

52
Jakub Kučera posílal centr do vápna, ale k míči měl blíže Lumír Číž.

50
Filip Vedral se provinil útočným faulem. Hosté budou na své polovině rozehrávat.

49
Tak už nám na stadionu rozsvítili a můžeme pokračovat ve hře.

47
Jaroslav Peřina poslal střelu nad bránu, ale jeho pokus šel nad.

46
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Tomáš Machálek.

46

Obě jedenáctky jsou již na hrací ploše, za malý okamžik začne druhý poločas.

První poločas je v Jihlavě minulostí a domácí po něm vedou těsně 1:0, když si vlastní gól vstřelil v 6. minutě kapitán Ondřej Ševčík. Njaké náznaky šancí byly k vidění na obou stranách, ale další gól již nepadl.

Druhý poločas začne přibližně v 19:00.

45

45
Adam Ritter rozehrál z levé strany rohový kop nakrátko na Tomáše Smejkala, ajenž následně poslal míč do vápna, ale svého spoluhráče nenašel.

43
Tomáš Smejkal s Tomáše Svobodou se snažili dostat se z pravé strany, ale jejich kombinace jen vedla k autu pro hosty.

42
Do hry pošle míč gólman Lumír Číž.

41
Domácí se dostali do vápna, ale nic z toho nevytěžili. Gólman hostí bude odkopávat od své brány.

40
Z levé strany rozehrál rohový kop Tomáš Smejkal, ale našel jen náruč Vlastimila Veselého.

38
Žlutou kartu dostává Ondřej Ševčík (SK Líšeň).

37
Z levé strany rozehrál rohový kop Tomáš Smejkal, ale obrana hostí byla pozorná.

37
Tomáš Smejkal pro své barvy vybojoval rohový kop.

35
Daniel Horák se snažil z poloviny hřiště najít svého spoluhráče, ale nepovedlo se a u míče je tak Líšeň.

34
Hosté vhazovai poblíž rohového praporku, ale domácí jej do zakončení nepustili.

33
Ten z pravé strany rozehrál Tomáš Smejkal, ale jeho spoluhráči s eopět provinili útočným faulem.

32
Jaroslav Peřina se snažil z pravé strany přihrát míč do vápna na Filipa Vedrala, ale nepovedlo se a domácí získali rohový kop.

31
Dva rohové kopy odehrála Líšeň z pravé strany, Marek Matocha vždy poslal centr do vápna, ale domácí obrana byla pozorná.

30
Hosté vybojovali rohový kop, takže se vše stěhuje do vápna Vysočiny.

29
Domácí vhazovali aut, FIlip Vedral prodloužil míč na Adama Rittera, který měl ale problém se zpracováním.

27
Nepřesnosti na obou stranách, takže vidíme hru kolem poloviny hřiště.

25
Matúš Lacko poslal centr do vápna, kde nejvýše vyskočil Robert Štefánek, ale míč mezi tři tyče usměrnit nedokázal.

23
Domácí podržel gólman Lumír Číž, který včas vyběhl proti Marku Szotkowskému, čímž mu zmenšil střelecký úhel a jeho pokus vyrazil.

23
Z levé strany rozehrál rohový kop Tomáš Smejkal. obrana hostí e i přes menší problémy ubránila.

22
Jaroslav Peřina hledal z levé strany ve vápně Filipa Vedrala, ale míč k němu nedoputoval.

21
Málek poslal z levé strany centr do vápna, kde si na míč vyskočil Michal Jeřábek, ale mezi tři tyče se trefit nedokázal.

19
Míč poslal do hry Tomáš Smejkal, ale jeho spoluhráči se provinili faulem. Takže balón do hy pošle gólman Vlastimil Veselý.

18
Před velkým vápnem poslal k zemi Tomáše Smejkala Michal Bednář. Domácí budou mít možnost nzajímavé standardky.

17
Hosté se po nepřesné přihrávce domácích dostali k míči, ale budou jen vhazovat na své obranné polovině.

15
Milan Lutonský otestoval pozornost gólmana Lumíra Číže, ale brankář Vysočiny se překvapit nenechal.

14
Do běhu dostal míč Filip Vedral, který hledal na pravé straně svého spoluhráče, ale neúspěšně.

13
Lumíru Čížovi se nepovedl odkop, na polovině hřiště tak budou vhazovat hosté.

12
Filip Vedral se dostal ve vápně k míči, ale na střelu neměl čas. U balónu je tak Líšeň.

11
Hlavní rozhodčí nyní důrazně domlouvá útočníkovi hostí Janu Silnému.

8
Hosté se usadili na útočné polovině, ale pohybují se poblíž středového kruhu.

6
Jihlava právě vstřelila branku!
Z levé strany přiletěl centr do vápna a Lukáš Červ jej poslal na bránu a kapitán Líšně ONDŘEJ ŠEVČÍK posílá míč mimo dosah svého gólmana.

5
Na levé straně byl faulován Jaroslav Peřina a domácí budou zahrávat poblíž rohového praporku standardní situaci.

4
Na levé straně do vápna dostal balón Jaroslav Peřina, ale svou střelu poslal mimo tři tyče.

3
Z pravé strany jej rozehrál Marek Matocha, ale domácí obrana si poradila.

2
Hosté budou zahrávat rohový kop.

1
Duel rozehrála Vysočina, která dnes nastupuje v modré kombinaci dresů. Líšeň nastoupila v bílém.

1

Obě základní jedenáctky jsou na hrací ploše. Utkání za malý okamžik začne.

Do začátku duelu chybí deset minut a oba týmy jsou již v kabinách.

Do začátku duelu chybí nějakých dvacet minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

Trenér Aleš Křeček poslal do hry stejnou základní jedenáctku jako v pohárovém duelu v Novém Městě. Trenér Leoš Kalvoda učinil oproti zápasu s Varnsdorfem jednu změnu, kdy Paška nahrazuje Rolinek.

FC Vysočina Jihlava: Číž – Horák, T. Vlček, Štefánek, T. Svoboda – Červ, Lacko (C) – Peřina, Ritter, Smejkal – Vedral.
Náhradníci: Lancman – Pojezný, Tureček, Araujo-Wilson, Dau, Arroyo, Růžička.

SK Líšeň: Veselý – Jeřábek, O. Ševčík (C), Bednář – Kučera – Rolinek, Málek, Matocha, Lutonský – Szotkowski, Silný.
Náhradníci: Vítek – Šenk, Minařík, Krška, Chládek, T. Machálek, Demeter.

Rozhodčí: Nedvěd – Novák, Šimáček.

„Standa Klobása do tohoto utkání ještě připraven nebude. Stejně tak ještě postrádáme Farese Shudeiwu, což mne velmi mrzí. U něj, což mne hrozně mrzí, musíme být s návratem na trávníky opatrní. Zatím stále podstupuje pouze individuální trénink. U dalších hráčů registrujeme drobné šrámy, ale věříme, že do pátku budou připravení,“ uvedl k sestavě domácí družiny pro web fcvysocina.cz kouč Křeček.

„Líšeň jsem s kolegy osobně viděl v jejich posledním zápase proti Varnsdorfu. Jde o mužstvo, které je dobře složeno a je hodně pracovité a zarputilé, což potvrdil jeho velmi dobrý bodový vstup do podzimu. Disponují hodně zkušenými exligovými hráči, jako jsou Pašek nebo Lutonský. Ve středu pole nastupuje exjihlavský Málek a v útoku si musíme dát pozor na nebezpečné a gólově potentní Silného a Szotkowskiho,“ uvedl pro web fcvysocina.cz trenér Aleš Křeček.

A jak dopadl poslední vzájemný zápas obou týmů? Líšeň doma přivítala 2. června 2020 Vysočinu. První poločas žádnou branku nenabídl. Do vedení šli hosté v 66. minutě zásluhou Mikuše. Vyrovnat se domácím podařilo v nastaveném čase, kdy se trefil Jeřábek.
Sestava Líšně:
Halouska – Jeřábek, O.Ševčík, Černín, Rolinek – Kučera (80. O.Vintr) – Šenk (58. T.Machálek), Málek, Minařík (73. Silný), Vasiljev – Zikl (73. Matocha)

Sestava Vysočiny:
Vejmola – Novotný, Diouf, Lacko, Javůrek – Vaculík (80. Shudeiwa), Fortelný – Arroyo (46. Mikuš), Zoubele, Rezek (80. Svoboda) – Klobása (89. Koubek)

A jak si oba celky vedly v uplynulém třetím kole? Líšeň doma přivítala Vyšehrad. Domácí poslal do vedení v 16. minutě Málek. Za hosty srovnal stav v 54. minutě Richter. Více branek již nepadlo, a tak si oba týmy do tabulky po remíze 1:1 (1:0) připsaly bod.
Brňané nastoupili v této sestavě:
Veselý – Jeřábek, O. Ševčík (C), Bednář – Kučera – Pašek, Málek, Matocha (81. Demeter), Lutonský – Szotkowski, Silný (70. T. Machálek)

Vysočina cestovala do Ústí nad Labem. Domácí šli do vedení 33. minutě když se trefil Miskovič. V nastaveném čase přidal pojistku Chodora. Severočeši zvítězili 2:0 (1:0) a Jihlavané se tak domů vraceli s prázdnou.
Vysočina nastoupila v této sestavě:
Lancman – Vlček, Štefánek, Pojezný (46. Svoboda) – Červ (78. Horák), Lacko – Křišťál, Tureček (61. Ritter), Peřina – Smejkal, Araujo-Wilson (69. Vedral)

V rámci 4. kola FORTUNA NÁRODNÍ LIGY přívítá dvanáctá Vysočina třetí Líšeň. Hosté odehráli tři duely a doposud získali sedm bodů. Dokázali vstřelit osm branek a čtyřikrát inkasovali. Domácí družina má na svém kontě dva odehrané duely a oba zápasy prohrála. Jihlavané vstřelili tři branky, ale šest jich inkasovali.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.