konec HC Dynamo Pardubice – Spartak Moskva
0:8
(0:2, 0:4, 0:2)
Komentuje: Jakub Cimburek

Dnes jsme v pardubické ČSOB Pojišťovna ARENĚ viděli jasný zápas. Spartak Moskva v rámci Mountfield Cupu jednoznačně potvrdil roli favorita a vysokým rozdílem poráží mladou pardubickou sestavu. V zápase padlo několik krásných branek a ruský tým potvrdil svou velkou kvalitu. Pro Dynamo pokračuje Mountfield Cup ve středu, a to východočeským derby.

Přeji hezký zbytek večera.

58:49
Zápas se dohrává povětšinou s pukem na hokejkách hostujících hráčů.

Utkání sleduje 1350 diváků.

56:55
Po delší době zahrozilo také Dynamo. Kozák střílel po pěkné akci z levého křídla, ale Chomčenko nezaváhal.

53:24
Dynamo hraje v plném počtu.

52:05
Zubov přihrál z modré čáry na pravý kruh Daugavinšovi, jenž pálil z voleje. Kacetl vyráží.

51:25
Spartak se při přesilové hře držel v útočném pásmu, až nyní se Dynamo na chvíli osvobodilo.

50:24
Pardubický tým je potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Dominik Dušek.

49:37
Spartak právě vstřelil branku!

Daugavinš pěknou přihrávkou nabil TRIŠINOVI na střelu bez přípravy a jeho dělovka skončila až v pardubické brance.
Asistence: Daugavinš

48:06

První branka ve třetí třetině. NIKONCEV se prodral do útočného pásma po pravém křídle a bekhendovou střelou po ledě překvapil Kacetla.
Bez asistence.

46:30
Až nyní se pardubičtí vymanili z tlaku a mohou také zaútočit.

45:44
Spartak je obrovsky silný na kotouči a již minutu operuje v útočném pásmu. Všechny střelecké pokusy zatím Kacetl pokryl.

44:21
Kulik se snažil přejít přes dva hráče a ještě zakončit. To se mu nepovedlo a Dynamo vyváží kotouč do středního pásma.

43:10
Spartak kombinuje v útočném pásmu, ale do zakončení se netlačí.

41:12
Spartak hrozí i v oslabení. Cypljakov vybídl do brejku Daugavinše. Kacetl jeho střelu vychytal.

40:01
Spartak vystřídal brankáře. Juliuse Hudáčka nahradil Pavel Chomčenko.

40:01
Karsums těsně před druhou přestávkou podrazil domácího hráče a Dynamo si tak zahraje v úvodu třetí třetiny přesilovku.

40:01

Druhá třetina patřila jednoznačně ruskému týmu. Spartak na ledě dominoval, vstřelil čtyři branky a jen díky Kacetlovi jich nebylo víc.

40:00

37:28

Další branka v sítí Dynama. LEŠČENKO obkroužil branku a překvapil Kacetla pohotovou střelou k tyči.
Asistence: Karsums, Hanzl

36:17
Po delší době šance na druhé straně. Z mezikruží střílel Pochobradský, ale branku netrefil.

35:28
Cypljakov se dostal do samostatného úniku! Kacetl jeho blafák vychytal.

34:39
Přesilová hra se chýlí ke konci. Spartak sice dlouho obléhal útočné pásmo, ale nevytvořil si žádnou větší šanci.

32:48
Další přesilová hra pro ruský tým. Dvě minuty za Machače odpyká Dominik Chára.

32:48
První dnešní vítězství Dynama. Machač si vyměnil několik pěstních úderů s Arkalovem a na body vyhrál. Oba borci shodili rukavice a tak míří do kabin, zápas pro ně skončil.

32:36
Spartak se i nadále tlačí do útoku, Kacetl střelám odolává.

30:25

Krásná hokejová akce. Arkalov zadovkou přihrál před úplně prázdnou branku, kde čekal KARSUMS a svoji jednoduchou úlohu splnil.
Asistence: Arkalov, Kulik

30:07
Další velká šance Spartaku ztroskotala na Kacetlovi. Cypljakovi pálil bez přípravy z mezikruží, Kacetl se stihl přemístit a puk podržel.

29:20
Zubov se ocitl osamocený před brankou, ale Kacetl jeho záměr vystihl a střelu po ledě vyrazil.

28:40
Dynamo se na chvíli osvobodilo z tlaku a dovezlo kotouč až do útočného pásma.

28:23
Višněvskij napřáhl od modré čáry. Kacetl jeho ránu viděl a bez potíží kryl.

27:54
Hosté si hned vytvořili tlak v útočném pásmu a málem dostali puk do branky i s Kacetlem. Rozhodčí hru přerušili.

27:34
Spartak si zahraje první přesilovku v utkání. Horyna putuje na trestnou lavici za držení.

25:13

Kotouč se po ose Hanzl – Šablovskij dostal až k CYPLJAKOVI, který na druhý pokus Kacetla z těsné blízkosti překonal.
Asistence: Šablovskij, Hanzl

23:20

Hosté využili souvislého tlaku v útočném pásmu, ZUBOV si vyměnil puk s Rylovem a krásnou ranou do šibenice zvyšuje na 0:3.
Asistence: Rylov

22:51
Spartak okupuje útočné pásmo a zasypává Kacetla několika střelami.

22:04
Obdržálek pálil těsně za modrou čárou a přestřelil branku.

20:39
Machač a Ivan se dostali do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný ale přihrávkou trefil blokujícího obránce.

20:01

V první třetině jsme v Pardubicích sledovali rychlý hokej. Mladá pardubická sestava se snažila stačit tempu ruského velkoklubu a ze začátku jí to vycházelo. Pak ale Spartak poprvé udeřil a od té doby plně kontroluje hru. Diváci mohli vidět hned několik pěkných hokejových akcí.

20:00

19:31
Další střelou prověřil Kacetla Robin Hanzl.

18:56
Další pěkná akce hostů. Arkalov přihrával za sebe, ale Leščennkovi střela nevyšla podle představ.

17:50
Po delší době zahrozilo také Dynamo. Matýs pálil z pravého křídla a branku minul.

16:54
Hosté jsou při chuti. Šablovskij se proháčkoval až ke Kacetlovi a po něm přišla další střela od modré čáry. Moskevský náskok se ale nemění.

13:42

Spartak vstřelil další branku, ale rozhodčí přezkoumali na videu předešlou situaci a ukázalo se, že již tehdy se jednalo o branku. Platí tedy první gól ze skrumáže před brankou. Autorem branky je ARKALOV.
Asistence: Leščenko

13:42
Hostům po vstřelené brance narostla křídla. Spartak se nadále drží v útočném pásmu a nyní domácí obrana vytahovala puk až z brankové čáry!

13:13
Kacetl musel řešit další střelu soupeře, od modré pálil Gončarov.

11:43

Tak to byla krásná akce. Šablovskij se lehce dostal k puku v rohu kluziště a krásnou přihrávkou našel mezi kruhy RYLOVA. Moskevský obránce se nemýlil a puk poslal do poloodkryté brány.
Asistence: Šablovskij

09:40
Koblížek s Chárou se dostali do situace dva na dva. Prvně jmenovaný zakončil akci střelou vedle.

08:40
Kozák tvrdě pálil z levého kruhu, ale přestřelil branku.

08:30
Michal Machač udělal dobrou kličku na modré čáře, Hudáček s jeho zakončením problém neměl.

07:17
Spartak se dostal do souvislejšího tlaku a Kacetl musel několikrát zasahovat.

06:15
Koblížek chytře tečoval v předbrankovém prostoru střelu od modré čáry, puk skončil mimo.

06:00
Spartak hraje v plném počtu.

05:44
Až teď se snažil moskevského golmana překvapit Kuťák, Hudáček kryl.

05:08
Domácí si sice vytvořili tlak v útočném pásmu, k nebezpečnějšímu zakončení se ale zatím nedostali.

04:00
Dynamo si zahraje první přesilovku. Na trestnou míří za hákování Arkalov.

03:13
Daugavinš byl dalším kdo prověřil domácího brankaře. Ten střelu vyrazil do ochranné sítě.

02:15
Kacetl si připisuje svůj první zákrok, se soupeřovým pokusem si poradil bez potíží.

01:45
Oba týmy začaly zápas ve velkém tempu, ke střele se jako první dostalo Dynamo.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Vlk) – Petira, Ivan, Horyna, Kozák, Mert, Franc, Oliva – Bondra, Pochobradský, Machač – Matýs, Kuťák, Obdržálek – Chára, Škvrně, Koblížek – Dušek, Hoskovec, Valášek.

Spartak Moskva: Hudáček (Chomčenko) – Nikišin, Rylov, Pedan, Višněvskij, Kulik, Gončarov, Trišin, Kutuzov – Daugavinš, Zubov, Talalujev – Nikoncev, Stoljarov, Kokarev – Leščenko, Arkalov, Karsums – Šablovskij, Hanzl, Cypljakov.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Lhotský, Svoboda.

Spartak má za sebou již dvě přípravná utkání. Nejprve se v Liberci utkal s Litvínovem, Vervu zdolal 2:1. Stejným poměrem vyhrál i svůj vstupní duel do turnaje, nad Mountfieldem HK zvítězil v osmé sérii samostatných nájezdů.

Dynamo pojalo Mountfield Cup jako možnost pro testování hráčů na zkoušku, tým doplnilo juniory a hokejisty Dvora Králové nad Labem. V prvním utkání Pardubice držely krok polovinu utkání se Slovanem Bratislava, tomu nakonec podlehly 0:3.

Mountfield Cup poprvé zavítá také do Pardubic. ČSOB Pojišťovna ARENA bude v pondělí hostit utkání domácího Dynama se Spartakem Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.