konec HC Stadion Litoměřice – ČEZ Motor České Budějovice
2:5
(1:1, 0:1, 1:3)
Komentuje: Vít Trubička
 
Dlouhou dobu vyrovnaný souboj mezi oběma celky. Stadion v závěru držel nad vodou Milan Klouček, který pochytal obrovské množství střel. Přesto nápor nedokázal udržet a pustil tři góly, díky kterým Motor nakonec utkání ovládl.

Statistické okénko:

Střely na branku: 8:6
Střely mimo: 2:1
Vhazování: 10:11
Úspěšnost vhazování: 47% : 52%
Trestné minuty: 2:6
 
Závěr utkání okořenili vzájemnou rvačkou Aleš Pavlas s Filipem Novákem.
 
Konec zápasu.
 
59:32
Motor už tahá čas držením kotouče za vlastní brankou.
 
58:51
Hra už je víceméně uvolněná. Oba týmy vědí, jaká je jejich pozice a nesnaží se již o výrazné útoky na jednu či druhou stranu.
 
57:34
Litoměřice se snaží o průniky do útočného pásma. Ty Motor celkem brzy rozráží a sám se vydává do vlastních útočných situací.
 
56:09
Jaroslav Kalla nahodil puk do útočného pásma za branku Gáby. Tam však nenašel žádného ze spoluhráčů.
 
55:07
Jan Strejček si udělal kužely z protihráčů a všechny je dokázal objet. K povedené střele se nedostal, naopak o puk záhy přišel ve prospěch hostujícího celku.
 
Na první zápas letošní sezóny do Kalich Areny zavítalo 1120 diváků.
 
53:41
České Budějovice právě vstřelily branku!
Povedená souhra hráčů Motoru! Kotouč se posléze dostal k PETERU GALAMBOŠOVI, který jej zkušeně poslal za Kloučkova záda. Asistence: Martin Novák
 
52:59
České Budějovice právě vstřelily branku!
Dlouhodobému náporu nedokázal Klouček odolat. Z levé strany vymel růžek jeho branky VÁCLAV NEDOROST. Asistence: Miloslav Čermák, Pavel Pýcha
 
51:36
Milan Klouček doslova čaruje v brance Litoměřic. Musí čelit velkému množství střel z různých úhlů, od různých hráčů. Všechny však zatím dokázal pokrýt.
 
51:21
Domácí v plném počtu.
 
50:00
V podstatě celý dosavadní průběh přesilovky Motor ostřeluje branku Milana Kloučka. Ten se však zuby nehty drží a i trochu se štěstím drží stále jednobrankový rozdíl.
 
49:21
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jaroslav Kalla – 2 min., vysoká hůl).
 
48:19
Pavel Zajan nedokázal správně přijmout přihrávku v útočném pásmu. Kotouč se poté dostal k hráčům Motoru, kteří se vydali na další útočný výpad.
 
47:00
České Budějovice právě vstřelily branku!
Kotouč se po nahození FILIPA VLČKA nešťastně pro domácí překulil přes Milana Kloučka. Asistence: Žiga Pavlín, Miloslav Čermák
 
45:49
Hosté v plném počtu.
 
45:09
Ani hráči Litoměřic nechtějí tuto přesilovku odevzdat a dostávají se do šancí. Poslední pokus z těsné blízkosti však pro Davida Gábu nepředstavoval přílišný problém.
 
44:01
Svou další přesilovku začali kališníci rozehrávkou od vlastní branky. Ta se záhy změnila v přečíslení hráčů Budějovic a následné střele. S tou si však Milan Klouček dokázal bez problémů poradit a odrazil ji do rohu ledové plochy.