konec Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice
4:3
(0:0, 0:2, 4:1)
Komentuje: Martin Voltr, Jan Vavřina

Mladším dorostencům Hradce Králové se tak odveta za nevydařený duel v Pardubicích nakonec povedla. Přitom to vypadalo přesně naopak. Hosté však své vedení 3:0 ve třetí třetině promrhali, Mountfieldu stačilo pouhých devět minut na čtyři branky a slaví!

Jak jsme zvyklí, ve východočeském derby nešlo ani v přípravě o žádný přáteláček. Atmosféra se postupně víc a víc hrotila, částečně i kvůli tomu přišli hosté o vítězství. V tomto věku ale emoce pochopitelně výkony hráčů ovlivňují, na tom není nic zvláštního. Dá se očekávat, že letošní souboje Hradec versus Pardubice budou pekelně ostré!

Ode mě je to z malé haly hradeckého stadionu vše, příjemný zbytek pondělního dne.

59:43
Hradecké vyhození minulo prázdnou pardubickou klec.

59:30
Vhazuje se ve středním pásmu, vzhledem k tomu, že hostující beci přejeli čárky.

59:30
Potrestání jsou dva hráči na každé straně, za Hradec Pelda s Benešem a za Pardubice Paleček s Odehnalem. Všichni inkasovali čtyři minuty za hrubost a hosté pokračují v přesilovce pět na čtyři.

59:30
Hostujícímu forvardovi se v největší šanci zamotal puk pod bruslemi, ani další momenty v přehuštěném brankovišti pak Pardubicím nestačily k vyrovnání! Na ledě se následně strhlo několik pěstních soubojů.

59:02
Hradec dostal puk do středního pásma.

58:49
Nenápadná střela z dálky se otřela o hradeckou tyč!

58:42
Pardubice hrají šest na čtyři bez brankáře!

58:35
A právě proto rozhodčí vykazuje pouze domácího hráče. Budina (HKM) inkasuje menší trest za hrubost a hosté jdou na přesilovku.

58:35
Za pardubickou brankou se do sebe pustili Martin Kubíček s Matyášem Budinou, hradecký útočník byl nahoře.

58:07
Čároví rozhodčí se shodli na ofsajdu pardubického obránce Jakuba Heligra, byť byl velmi těsný.

57:38
Domácí hokejisté jsou kompletní, v kýžený okamžik se Dynamu nezadařilo. Ale ještě má čas na vyrovnání.

57:16
...a vzápětí znovu.

56:58
Hradec vyhazuje...

56:44
Pardubice už jsou kompletní, to znamená, že dohrávají početní výhodu.

56:35
Domácí se vymanili z pardubického sevření a Jan Jušta mohl po přiťuknutí s Petrem Moravcem skórovat popáté. Tváří v tvář ale Krause neprostřelil!